Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel, czyli Zamek Świętego Gabriela wznosi się na jednej z wynurzających się w głąb oceanu wysepek o nazwie Islote de los Quemand. Do twierdzy (oprócz drogi morskiej) dochodzi się albo kamiennym traktem, albo zwodzonym mostem Puente de las Bolas z charakterystycznymi kolumnami z kulami armatnimi. 

Jest on obronną fortecą wybudowaną w XVI wieku (dokładnie w 1574 roku) z rozkazu króla Felipe II, w celu obrony/odbierania ataków przed berberyjskimi piratami. Po zniszczeniach został on w 1596 roku odbudowany – w dzisiejszy prostokątny kształt, według projektu włoskiego architekta Leonardo Torriani. Jego rozmiary mogą początkowo budzić zdziwienie – w porównaniu do innych obronnych, lądowych budowli, ta nie może się poszczycić sporymi gabarytami.

Budynek pełni obecnie siedzibę Museo de Historia de Arrecife, w którym organizowane są różne wystawy. Według wiadomości jakie otrzymaliśmy w informacji turystycznej, obecnie znajduje się w nim ekspozycja wystawiona przez Muzeum Archeologiczne, którą można zobaczyć codziennie do godziny 14:00, a wstęp jest wolny. Podziwiać można eksponaty datowane na czasy przedhiszpańskie.

Z wysepki roztacza się cudowny widok na panoramę miasta, a i samo „przykucnięcie” przed zamkiem sprawia wiele przyjemności, wpatrując się w obijające o brzeg fale w towarzystwie fortecy i dwóch potężnych armat ustawionych przed nią.

Castillo de San Gabriel
Castillo de San Gabriel
Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Papagayo
Plaża Papagayo
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
Iglesia de San Gines
Iglesia de San Gines

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www