Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel

Castillo de San Gabriel, czyli Zamek Świętego Gabriela wznosi się na jednej z wynurzających się w głąb oceanu wysepek o nazwie Islote de los Quemand. Do twierdzy (oprócz drogi morskiej) dochodzi się albo kamiennym traktem, albo zwodzonym mostem Puente de las Bolas z charakterystycznymi kolumnami z kulami armatnimi. 

Jest on obronną fortecą wybudowaną w XVI wieku (dokładnie w 1574 roku) z rozkazu króla Felipe II, w celu obrony/odbierania ataków przed berberyjskimi piratami. Po zniszczeniach został on w 1596 roku odbudowany – w dzisiejszy prostokątny kształt, według projektu włoskiego architekta Leonardo Torriani. Jego rozmiary mogą początkowo budzić zdziwienie – w porównaniu do innych obronnych, lądowych budowli, ta nie może się poszczycić sporymi gabarytami.

Budynek pełni obecnie siedzibę Museo de Historia de Arrecife, w którym organizowane są różne wystawy. Według wiadomości jakie otrzymaliśmy w informacji turystycznej, obecnie znajduje się w nim ekspozycja wystawiona przez Muzeum Archeologiczne, którą można zobaczyć codziennie do godziny 14:00, a wstęp jest wolny. Podziwiać można eksponaty datowane na czasy przedhiszpańskie.

Z wysepki roztacza się cudowny widok na panoramę miasta, a i samo „przykucnięcie” przed zamkiem sprawia wiele przyjemności, wpatrując się w obijające o brzeg fale w towarzystwie fortecy i dwóch potężnych armat ustawionych przed nią.

Castillo de San Gabriel
Castillo de San Gabriel
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Jardin de Cactus
Jardin de Cactus
Mirador del Rio
Cueva de los Verdes

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www