Wypożyczenie samochodu

Ze względu na wiatr, górzysty teren, to właśnie samochód jest najchętniej wybieranym środkiem lokomocji na Lanzarote. Chęć wypożyczenia wzrasta głównie ze względu ceny samych samochodów, a także koszt paliwa na wyspie.

Wyspy Kanaryjskie to raj dla turystów. Tani alkohol, tytoń, perfumy, a także najtańsze w Unii Europejskiej paliwo. Z tego względu turyści nie oszczędzają kilometrów i chętnie przemieszczają się po wyspie. Widać to po ilości aut na drogach z emblematami lokalnych wypożyczalni.

Jak wypożyczyć auto?

Dla wygodnych – hotel. W prawie każdym obiekcie recepcja, bądź zewnętrzna firma znajdująca się przy recepcji oferuje możliwość wypożyczenia wybranego samochodu. Plusem jest szybkość załatwienia sprawy, a samochody znajdują się najczęściej przy hotelu, bądź są podstawiane na hotelowe parkingi. To najczęściej najdroższa forma wypożyczenia samochodu.

wypozyczenie-samochodu-hotel

Wypożyczalnie na lotnisku – jak zwykle, znane, międzynarodowe wypożyczalnie samochodów. Na lotnisku w Arrecife można znaleźć przedstawicieli wielu firm, jak Avis, Europcar, Herz czy najpopularniejsza na Lanzarote Cabrera Medina. Jest to wygodne dla osób samodzielnie składających wszystkie elementy swojego wyjazdu oraz tych, którzy nie chcą korzystać z transferów do obiektów oferowanych przez touroperatorów. Ceny na lotnisku należą do półki średnio – wysokiej, natomiast duże seciówki potrafią mieć często dobre promocje.

Wypożyczalnie na mieście – tam gdzie znajdują się skupiska hoteli i apartamentów, tam oczywiście liczne na wyspie wypożyczalnie. Prywatne oraz sieciówki. To najpopularniejszy sposób, wybierany przez większą część turystów. Na trasach najczęściej można spotkać samochody z logiem Cabrera Medina. To niezwykle popularna na wyspie firma, która w samym Playa Blanca miała kilka punktów w różnych częściach miasta. Eleganckie biura, ładnie i profesjonalnie ubrana załoga. Sporym atutem jest również możliwość wypożyczenia auta przez internet. W przypadku wybrania opcji płatności na miejscu gotówką czy kartą, przedstawiciel z pewnością przyjedzie do hotelu i zawiezie do najbliższego salonu, gdzie wręczy klucze i podpiszę umowę.

Wśród wypożyczalni również typowo małe, prywatne firmy, w których również warto zasięgnąć języka. My skorzystaliśmy właśnie z takiej oferty, gdyż przekonała nas cena. Gdyby wczytać się w regulaminy oraz warunki ubezpieczenia, z pewnością można by znaleźć jakieś różnice między firmami. Nawet w takim punkcie z jednym biurkiem obsługi klienta nie było problemów z płatnością kartą.

Ile kosztuje wypożyczenia auta?

Zależy to przede wszystkim od okresu, w którym podróżujemy. W wysokim sezonie ceny są wyższe, a dostępność najpopularniejszych (najtańszych) aut mocno ograniczona. Co ciekawe, według informacji człowieka z jednej z wypożyczalni, wysoki sezon na wyspie to również… grudzień! Ma to pewnie związek z feriami zimowymi Anglików, którzy w grudniu zapełniają miejscowe hotele.

Pierwsza rada – nie polegajcie na cennikach, które często są wywieszone w oknach czy stojakach przed wypożyczalniami. Ceny tam podawane nie są cenami kompletnymi i często się zdarza, że z pozoru najtańsza firma okazuje się drogą wypożyczalnią.

Druga rada – z doświadczenia wiemy, że różnice między wypożyczeniem samochodu na 2 i 3 dni są tak niewielkie, że warto dołożyć czasem kilka euro. Warto również pertraktować, zwłaszcza w spokojniejszych okresach. Samochody stoją i rdzewieją, więc sprzedawca może opuści z katalogowej oferty 🙂

Auto na Lanzarote można wypożyczyć w naprawdę dobrych cenach. Są one dużo niższe niż w innych popularnych destynacjach, jak np. na wyspach greckich. Tam gdzie największa dostępność wypożyczalni, tam również konkurencyjne ceny (duże kurorty).

My za 3 – dniowe wypożyczenia auta (Opel Corsa – wersja z benzyną, 5 – cio drzwiowa z klimatyzacją i centralnym zamkiem) zapłaciliśmy 60 euro. Transakcję opłaciliśmy kartą debetową naszego konta w euro. Bez żadnych zabezpieczeń.

Ile kosztuje benzyna na Lanzarote?

Ceny na poszczególnych stacjach są bardzo podobne i pod koniec 2014 sięgały około 1,04 euro za litr benzyny PB 95. Czyni to wyspy kanaryjskie najtańszym miejscem w Unii Europejskiej pod względem cen paliwa. Porównując do wielu popularnych wakacyjnych kierunków, Lanzarote prezentuje się tu niezwykle korzystnie. Przez trzy dni podróżowania po wyspie, w naszej Corsie zużyliśmy paliwa za ok. 30 euro.

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Bilety wstępów
Pogoda
Wyspy Kanaryjskie - mapa
Wyspy Kanaryjskie
42 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www