Los Hervideros

Los Hervideros

Los Hervideros, czyli wrzące wybrzeża, to obowiązkowy punkt na trasie z El Golfo do Playa Blanca. To kolejny z punktów widokowych, który zaliczyliśmy jadąc wzdłuż wybrzeża.

Los Hervideros to fragment urwistego brzegu, gdzie podczas wybuchów wulkanów masy gorącej lawy spotkały się z chłodna wodą morską . W ten sposób powstały tu liczne przedziwne formacje skalne, podziemne tunele, skalne szczeliny i niesamowite jaskinie, w które często wbija się przypływająca woda morska wytryskając momentami tak majestatycznie, że ma się wrażenie uczestniczenia w jakimś naturalnym spektaklu przygotowanym specjalnie dla nas przez naturę.

Warto pospacerować wzdłuż wybrzeża po zaparkowaniu auta, uważając jednak, by nie spaść z bardzo stromego urwiska. Wielu ze szczelin, zatoczek nie widać z pozycji parkingu, dlatego polecamy krótki spacer po tym skalnym brzegu. Specjalnie w tym celu przygotowane są skalne ścieżki oraz schody.

Los Hervideros
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Jameos del Aqua
Jameos del Agua
Fundacja Cesara Manrique
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www