Los Hervideros

Los Hervideros

Los Hervideros, czyli wrzące wybrzeża, to obowiązkowy punkt na trasie z El Golfo do Playa Blanca. To kolejny z punktów widokowych, który zaliczyliśmy jadąc wzdłuż wybrzeża.

Los Hervideros to fragment urwistego brzegu, gdzie podczas wybuchów wulkanów masy gorącej lawy spotkały się z chłodna wodą morską . W ten sposób powstały tu liczne przedziwne formacje skalne, podziemne tunele, skalne szczeliny i niesamowite jaskinie, w które często wbija się przypływająca woda morska wytryskając momentami tak majestatycznie, że ma się wrażenie uczestniczenia w jakimś naturalnym spektaklu przygotowanym specjalnie dla nas przez naturę.

Warto pospacerować wzdłuż wybrzeża po zaparkowaniu auta, uważając jednak, by nie spaść z bardzo stromego urwiska. Wielu ze szczelin, zatoczek nie widać z pozycji parkingu, dlatego polecamy krótki spacer po tym skalnym brzegu. Specjalnie w tym celu przygotowane są skalne ścieżki oraz schody.

Los Hervideros
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Jardin de Cactus
Jardin de Cactus
Castillo de San Gabriel
Castillo de San Gabriel
Iglesia de San Gines
Iglesia de San Gines

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www