Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya

Do Parku Narodowego Timanfaya wybraliśmy się z samego rana, by nie marudzić czasu w hotelu i ustrzec się przed kolejkami. W końcu to najpopularniejsza atrakcja na wyspie. Byliśmy na miejscu równo o 9:00. Bez problemu zaparkowaliśmy, nie czekaliśmy w kolejce na wejście do autokaru.

Aby tam dotrzeć od strony Playa Blanca należy ponownie kierować się na Yaizę, z zaraz za nią na wylocie na Arrecife na rondzie należy skręcić w lewo, kierując się na Tinajo. Potem pojawią się znaki kierujące już bezpośrednio do parku. Sama droga wydająca się prowadzić donikąd jest przepiękna. Tym bardziej doświadczyliśmy jej piękna gdyż byliśmy jedynym autem w zasięgu wzroku który tam zmierzał.

Niedaleko przed wjazdem do parku po lewej stronie ukarze wam się „dodatkowa” i oczywiście ekstra płatna atrakcja – przejażdżka na wielbłądach. Po minach i konsternacji kierowców można było odnieść wrażenie, jest to miejsce mylone z głównym wjazdem na teren Parku. My pojechaliśmy dalej, a zatrzymanie się przy wielbłądach zostawiliśmy sobie na powrót.

Park Timanfaya

Bilet wstępu do Parku Timanfaya to 9 euro od osoby dorosłej. Oczywiście obowiązuje tu karnet, którego działanie opisaliśmy w dziale Bilety wstępów. Przejeżdżamy przez bardzo surowy, wulkaniczny krajobraz, gdzie zastygła lawa czaruje. Wydawałoby się, że po kilkudniowym nie są w stanie wprawiać w zachwyt, a jednak!

Na końcu drogi jest obszerny parking ciągnący się aż do jedynego wybudowanego na terenie parku budynku. Znajduje się on na wysepce Hilario, czyli Islote de Hilario. W środku mieści się restauracja El Diablo. Jest on dziełem Casara Manrique. Zaprojektowany przez niego okrągły budynek z surową, wulkaniczną elewacją zewnętrzną, doskonale komponuje się z otaczającym go krajobrazem.

Park Tmanfaya
Park Tmanfaya
Park Tmanfaya
Park Tmanfaya

Zobacz kolejną podstronę.

Stron: 1 2 3

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Mirador del Rio
Los Hervideros
Los Hervideros
Jardin de Cactus
Jardin de Cactus
13 komentarzy
 • Adrian
  Odpowiedz

  Super opis i blog. Opisaliście wszystko co najważniejsze. Dzięki.

 • Antek
  Odpowiedz

  Pytanie co do informacji:
  „Polecamy wam usiąść w fotelach po prawej stronie” – wsiadam do autokaru obracam się w kierunku jazdy i siadam po prawej stronie?

 • Kasia
  Odpowiedz

  Czy w ramach tej wycieczki autokarem zwiedza się Green Lagoon czyli to osobliwe zielone jeziorko?

 • Tomek
  Odpowiedz

  Cześć, ile czasu potrzeba, żeby zwiedzić ten park? Rozumiem, że autokar powoli jedzie, potem knajpka, grill, pokazy – całość zmieści się w 4 godzinach? Dzięki

 • Odpowiedz

  Witam serdecznie.
  Ostatnio będąc na Fuerteventurze skorzystałem z wycieczki fakultatywnej na Lanzarote. Ze względu na strajk nie mogłem jednak zwiedzić Parku Narodowego Timanfaya. Moje pytanie;
  jaki jest koszt biletu wstępu do w/w parku, oczywiście w euro, aby wiedzieć o jaką kwotę zostałem nabrany przez organizatora nie dostając nic w zamian.
  Pozdrawiam.
  Leszek .

  • tomek
   Odpowiedz

   Pojedyncza wejściówka do parku Timanfaya to 10 euro.
   Jeśli jednak przewidziane do zwiedzania było kilka atrakcji, to z pewnością przewodnicy biura podróży kupowali karnet.

   Np. koszt karnetu na 3 atrakcje to koszt 21 euro.

 • Jacek
  Odpowiedz

  A czy jest możliwość zwiedzania tego parku indywidualnie pieszo? Na stronie parku znalazłem informację o jakiś 3 trasach i wyglądają na pisze, ale z Waszego opisu wynika, że zwiedzanie może być tylko za okien autobusu.

 • ola
  Odpowiedz

  jak można dostac sie do parku? czy mozna dojechac autobusem z Playa Blanca lub z Arrecife? czy wycieczke po Timanfaya trzeba wykupić wczesniej, czy przyjezdzamy na miejsce i szukamy busa z wolnymi miejscami?

  • tomek
   Odpowiedz

   Nie dostaniemy się autobusem. Dojedziemy do miejscowości Yaiza, a potem stop albo taksówka. Pozostaje zorganizowany autobus z turystykami – wycieczka, albo samochód. Na miejscu nie ma problemu z biletami, najwyżej trzeba będzie chwilkę odczekać na wolny autokar.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www