Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya

Do Parku Narodowego Timanfaya wybraliśmy się z samego rana, by nie marudzić czasu w hotelu i ustrzec się przed kolejkami. W końcu to najpopularniejsza atrakcja na wyspie. Byliśmy na miejscu równo o 9:00. Bez problemu zaparkowaliśmy, nie czekaliśmy w kolejce na wejście do autokaru.

Aby tam dotrzeć od strony Playa Blanca należy ponownie kierować się na Yaizę, z zaraz za nią na wylocie na Arrecife na rondzie należy skręcić w lewo, kierując się na Tinajo. Potem pojawią się znaki kierujące już bezpośrednio do parku. Sama droga wydająca się prowadzić donikąd jest przepiękna. Tym bardziej doświadczyliśmy jej piękna gdyż byliśmy jedynym autem w zasięgu wzroku który tam zmierzał.

Niedaleko przed wjazdem do parku po lewej stronie ukarze wam się „dodatkowa” i oczywiście ekstra płatna atrakcja – przejażdżka na wielbłądach. Po minach i konsternacji kierowców można było odnieść wrażenie, jest to miejsce mylone z głównym wjazdem na teren Parku. My pojechaliśmy dalej, a zatrzymanie się przy wielbłądach zostawiliśmy sobie na powrót.

Park Timanfaya

Bilet wstępu do Parku Timanfaya to 9 euro od osoby dorosłej. Oczywiście obowiązuje tu karnet, którego działanie opisaliśmy w dziale Bilety wstępów. Przejeżdżamy przez bardzo surowy, wulkaniczny krajobraz, gdzie zastygła lawa czaruje. Wydawałoby się, że po kilkudniowym nie są w stanie wprawiać w zachwyt, a jednak!

Na końcu drogi jest obszerny parking ciągnący się aż do jedynego wybudowanego na terenie parku budynku. Znajduje się on na wysepce Hilario, czyli Islote de Hilario. W środku mieści się restauracja El Diablo. Jest on dziełem Casara Manrique. Zaprojektowany przez niego okrągły budynek z surową, wulkaniczną elewacją zewnętrzną, doskonale komponuje się z otaczającym go krajobrazem.

Park Tmanfaya
Park Tmanfaya
Park Tmanfaya
Park Tmanfaya

Zobacz kolejną podstronę.

Stron: 1 2 3

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Fundacja Cesara Manrique
Castillo de San Gabriel
Castillo de San Gabriel
Iglesia de San Gines
Iglesia de San Gines
14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www