Castillo de San Jose

Castillo de San Jose

Castillo de San Jose to kolejna, druga forteca obronna w Arecife. Jest to bazaltowy budynek otoczony fosą. Ta dawna twierdza wojskowa wznosi się on na klifie już na obrzeżach miasta, co sprawia, że patrząc na nią z dołu zdaje się być większa niż w rzeczywistości.

Zamek został eybudowany w XVIII wieku, a odrestaurowany w 1975 roku według projektu i z inicjatywy Cesara Marnique. Oddany został 8 grudnia 1976 roku na użytek Muzeum Sztuki Współczesnej (Museo Internacional de Arte Contemporaneo de San José).

Wstęp do niego jest płatny – 4 euro od osoby dorosłej (2 euro dzieci od 7 do lat 12). Miejsce to zalicza się do atrakcji objętych karnetem.

Więcej informacji o karnecie – BILETY WSTĘPÓW

W jego wnętrzu możemy podziwiać dzieła zarówno kanaryjskich, jak i międzynarodowych artystów (malarzy, rzeźbiarzy) takich jak np. Picasso, Tapies, Michavila, Amadeo Gabino, Sempere, Manolo Millares, czy też samego Cesara Marnique.

Najlepiej jest podjechać do niego autem, dość spory parking znajduje się bezpośrednio przed obiektem.

Aby bliżej zapoznać się z godzinami otwarcia polecamy zajrzeć wcześniej na stronę centrosturisticos.com.

Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Los Hervideros
Los Hervideros
Mirador del Rio
Jameos del Aqua
Jameos del Agua

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www