El Golfo

El Golfo

Do El Golfo nietrudno trafić, podobnie jak znaleźć poszukiwane przez nas miejsce. Zielone jezioro stanowi centralną atrakcję miejscowości, a bezpośrednio przy głównej drodze znajduje się spory parking, na którym zostawiamy samochód. Na nim parkują również turystyczne autokary.

Na wysokości parkingu znajduje się pierwsza atrakcja tego miejsca, czyli taras widokowy z przepięknym widokiem. To od niego zaczynamy spacer wytyczonym szlakiem wzdłuż klifu.

El Golfo - parking
El Golfo - taras widokowy
El Golfo - taras widokowy

Droga do Charco, czyli Lago de los Clicos usytuowanego u stóp wulkanu El Golfo jest bardzo dobrze oznakowana i zabezpieczona. Ścieżką ogrodzoną sznurem kierujemy się po zboczu na zachód, by już po 3 – 5 minutach dotrzeć na miejsce.

El Golfo
El Golfo
El Golfo
El Golfo

To niezwykłe jezioro swoją barwę zawdzięcza obecnemu w nim specyficznemu fitoplanktonowi. Ma ono od 8 do 10 metrów głębokości i wypełnione jest wodą morską. Powstało poprzez zalanie wodą morską krateru wulkanicznego. Co więcej, prawdopodobnie jest bardziej zasolone niż Morze Martwe. Skalana ściana nad nim to jedyna część wulkanu El Golfo jaka pozostała, bo resztę wchłonął ocean.

Drobinki czarnej lawy wokół, oraz niebieskie wody oceanu nieziemsko kontrastują ze sobą w jednym miejscu. Aby dojść do niego należy pokonać bardzo stromą ścieżkę w dół. Fale tak mocno się tam kłębią, że można by zastygnąć stojąc w jednym miejscu i słuchać ich muzyki.

El Golfo
El Golfo
El Golfo
El Golfo
El Golfo
El Golfo
El Golfo
El Golfo

Samo El Golfo jest malutkie. Możecie spacerkiem, czy też autem podjechać trochę na wschód wzdłuż wybrzeża główną ulicą, by tam odpocząć, czy też nabrać sił w jednej z wielu maluteńkich tawern. Tak, wzburzony ocean skłania do refleksji… (jest to zawietrzna część wyspy). Poza tym można tam również zakupić w sklepikach z pamiątkami biżuterię wykonaną z oliwiny, czyli kamieni półszlachetnych, które miejscowi znajdują na plażach nieopodal.

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
Miejscowość Yaiza
Yaiza
Los Hervideros
Los Hervideros

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www