Pogoda

Lanzarote to idealne miejsce na wypoczynek przez okrągły rok! Wszystko dlatego, że na wyspie rzadko kiedy temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Wyspy kanaryjskie ze względu na swój klimat są nazywane krainą wiecznej wiosny – wszystko dlatego, że nie ma zbyt wielkiej amplitudy temperatur.

W najgorętszych miesiącach – lipcu i sierpniu, temperatura powietrza w cieniu sięga 30 stopni Celsjusza, podczas, gdy np. na wyspach basenu Morza Środziemnego średnie temperatury w najcieplejszych miesiącach są duże wyższe. Panuje tu zatem latem idealny klimat dla osób, które chcą porządnie się wygrzać, ale źle znoszą upały.

Najzimniejszym  okresem jest przełom grudnia i stycznia. W tym czasie temperatury spadają nawet do 18 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Podczas zimy na Lanzarote pojawiają się również opady – średnio wypady ok. 8 dni deszczowych w miesiącu.

Ze względu na wysoką temperaturę powietrza oraz ciepła wodę, jednym z najpopularniejszych miesięcy jest wrzesień. Można liczyć najczęściej na blisko trzydziestostopniowe temperatury oraz 22 stopniową temperaturę wody.

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Wyspy Kanaryjskie - mapa
Wyspy Kanaryjskie
Hotel THB Tropical Island
THB Tropical Island
Bilety wstępów
50 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www