Papagayo

Plaża Papagayo

Papagayo to najsłynniejsza, rajska plaża na Lanzarote. Znajduje się we wschodniej części Playa Blanca, a w zasadzie już poza jego zabudowaniami. Można do niej dotrzeć na dwa sposoby.

Pierwszy i najczęściej wybierany, to kierowanie się główną drogą na wschód, na koniec miejscowości Playa Blanca. Przez całą drogę i kolejne ronda pięknie prowadzą nas znaki. Mijając wszystkie zabudowania, strzałka skieruje nas na offroad – ubitą, ale piaszczysto – żwirkową drogę, którą będziemy zmierzali w kierunku oceanu.W pewnym momencie pojawi się przed nami budka strażnicza ze szlabanem. Tu należy obowiązkowo uiścić opłatę za samochód, którym podróżujemy. Cena: 3 euro.

Papagayo - bilet wstępu

Droga nie prowadzi tylko do plaży Papagayo. W tej części wybrzeża pięknych, piaszczystych plaż jest kilka. Znajduje się tutaj również plaża dla naturystów. My jako pierwszy punkt obieramy Papagayo i skręcamy zgodnie ze znakami.

Dojeżdżamy i zostawiamy samochód na dużym parkingu. Dalszą drogę należy pokonać na nogach – trzeba po prostu zejść stromo w dół. Widok z góry zapiera dech w piersiach. Nawet nie lubiący plażować powinni obowiązkowo wybrać się po skałach na spacer, by z góry poobserwować piękno wybrzeża. Schodzimy na dół i po prostu plażujemy 🙂

Drugim sposobem jest podjechanie samochodem bądź po prostu dojście na nogach (wybór większości osób, które zamieszkują pobliskie hotele i apartamenty) w okolice hotelu Sandos Papagayo. Jest to ostatni hotel wschodniej części Playa Blanca i bezpośrednio obok niego rozpoczyna się szlak, którym na nogach dochodzimy do kolejnych plaż, w tym do słynnej Papagayo.

Sandos Papagayo

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Cueva de los Verdes
Iglesia de San Gines
Iglesia de San Gines
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
1 wypowiedź

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www