Papagayo

Plaża Papagayo

Papagayo to najsłynniejsza, rajska plaża na Lanzarote. Znajduje się we wschodniej części Playa Blanca, a w zasadzie już poza jego zabudowaniami. Można do niej dotrzeć na dwa sposoby.

Pierwszy i najczęściej wybierany, to kierowanie się główną drogą na wschód, na koniec miejscowości Playa Blanca. Przez całą drogę i kolejne ronda pięknie prowadzą nas znaki. Mijając wszystkie zabudowania, strzałka skieruje nas na offroad – ubitą, ale piaszczysto – żwirkową drogę, którą będziemy zmierzali w kierunku oceanu.

W pewnym momencie pojawi się przed nami budka strażnicza ze szlabanem. Tu należy obowiązkowo uiścić opłatę za samochód, którym podróżujemy. Cena: 3 euro.

Papagayo - bilet wstępu

Droga nie prowadzi tylko do plaży Papagayo. W tej części wybrzeża pięknych, piaszczystych plaż jest kilka. Znajduje się tutaj również plaża dla naturystów. My jako pierwszy punkt obieramy Papagayo i skręcamy zgodnie ze znakami.

Dojeżdżamy i zostawiamy samochód na dużym parkingu. Dalszą drogę należy pokonać na nogach – trzeba po prostu zejść stromo w dół. Widok z góry zapiera dech w piersiach. Nawet nie lubiący plażować powinni obowiązkowo wybrać się po skałach na spacer, by z góry poobserwować piękno wybrzeża. Schodzimy na dół i po prostu plażujemy 🙂

Drugim sposobem jest podjechanie samochodem bądź po prostu dojście na nogach (wybór większości osób, które zamieszkują pobliskie hotele i apartamenty) w okolice hotelu Sandos Papagayo. Jest to ostatni hotel wschodniej części Playa Blanca i bezpośrednio obok niego rozpoczyna się szlak, którym na nogach dochodzimy do kolejnych plaż, w tym do słynnej Papagayo.

Sandos Papagayo
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
El Golfo
El Golfo
Iglesia de San Gines
Iglesia de San Gines
2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www