Costa Teguise

Costa Teguise

Costa Teguise to jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych na Lanzarote. Znajdują się to liczne hotele, w tym słynny Gran Melia Salinas projektu Cesara Manrique, w którym zatrzymują się znane osobistości.

Historia kurortu sięga roku 1970. Zaczął się on kształtować pod opieką artystyczną Cesara Manrique. Początkowo projektowany jako alternatywny ośrodek dla Puerto del Carmen, z czasem stał się niezwykle popularny. Lata ’80 to bardzo dobry okres dla rozwijającego się kurortu, do którego licznie zaczęli podróżować Niemcy oraz Skandynawowie.

Costa Teguise jest popularne zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi ze względu na bardzo blisko położenie względem portu lotniczego w Arrecife, a także z racji parku wodnego znajdującego na obrzeżach kurortu w jego północnej części. Obiekt jest położony w głębi lądu, łatwo się do niego dostać z samego Costa Teguise.

Nie zabraknie tu również ładnych, szerokich, piaszczystych plaż, jak popularna Playa de las Cucharas (mekka surferów) czy Playa Bastian – popularna wśród rodzin z dziećmi ze względu na mniejszy wiatr. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się również promenada spacerowa, która zwłaszcza wieczorami zapełnia się sporą ilości gości tutejszych hoteli i apartamentów.

W miejscowości nie brakuje rozrywek dla aktywnych – istnieje tu bardzo rozbudowana baza windsurfingowa. Wiele centrów można znaleźć w okolicach Playa de las Cucharas, a także Jablillo Avenue.

W Costa Teguise odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne. Tylko w ostatnim czasie odbywały się tutaj kwalifikacje mistrzostw świata w windsurfingu czy festiwal muzyki brazylijskiej.

Będąc w Costa Teguise należy odwiedzić Pueblo Marinero (wioska rybaków), gdzie znajdziemy przegląd typowych kanaryjskich budynków zgodnie z zamysłem Césara Manrique. Znajdują się tu liczne restauracje, puby i sklepy. W każdy piątek ok. 19:00 organizowany jest tutaj nieduży targ.

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Miejscowość Yaiza
Yaiza
Playa Blanca
Teguise
Teguise
1 wypowiedź

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www