Playa Blanca

Playa Blanca to popularny kurort wakacyjny znajdujący się na południu Lanzarote. Jest z pewnością spokojniejszy od Playa del Carmen, za to pełen uroku i z pewnością zadowoli każdego.

Playa Blanca to przede wszystkim bardzo bogata oferta hoteli oraz apartamentów usytuowanych w różnej odległości od morza. Centralną częścią jest nadmorska, wielokilometrowa promenada, która ciągnie się wzdłuż całego wybrzeża. Rano można tu zostać osoby, które korzystają z rekreacji, a także możliwości obserwacji wschodu słońca. Wieczorem promenada zalewa się ludźmi, którzy spacerują, wypoczywają na licznych ławeczkach, a przede wszystkim zmierzają w stronę centralnej części, w której znajdują się liczne nadmorskie knajpki i restauracje.

Playa Blanca

Jeśli chodzi o zaplecze sklepów w Playa Blanca, to jest ono niezwykle bogate. Najgęstsza sieć znajduje się oczywiście w samym centrum – można tu znaleźć chociażby popularne dyskonty, jak SPAR czy Hiper Dino, ale również małe sklepiki nastawione w głównej części na sprzedaż alkoholu oraz wyrobów tytoniowych.

Nie oznacza to jednak, że mieszkając na obrzeżach, jesteśmy zmuszeni do podróżowania do centrum. Tam gdzie hotele i apartamenty, tam również liczne sklepy – od mniejszych, po niezwykle popularne na Kanarach Hiper Dino w wersji Express, a także normalne, spore markety. Skupiska hotelowe posiadają nawet swoje małe centra handlowe – takie można znaleźć chociażby w części Papagayo.

To samo dotyczy wypożyczalni samochodów – można jest znaleźć w nawet mniej popularnych częściach kurortu. Króluje to bardzo popularna i najczęściej wybierana sieciówka – Cabrera Medina. Charakterystyczne logo można spotkać w najróżniejszych częściach miasta – więcej o samochodach we wpisie Wypożyczenie samochodu.

Poza restauracjami i knajpkami, można tu znaleźć lokalne rozrywkowe w postaci nocnych klubów czy dyskoteki. Playa Blanca jest zatem kurortem do polecenia każdemu i większość osób znajdzie tu coś dla siebie. To dlatego n lokalnym deptaku można znaleźć liczne rodziny z dziećmi oraz osoby starsze, ale także pary i grupki młodzieży.

Wybrane zdjęcia z Playa Blanca:

Playa Blanca
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Haria
Costa Teguise
Costa Teguise
El Golfo
El Golfo

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www