Puerto del Carmen

Puerto del Carmen

Puerto del Carmen to z pewnością najbardziej rozrywkowa miejscowość na Lanzarote. Według statystyk znajduje się tu również większość miejsc noclegowych dostępnych na wyspie.

Skalę miejsc noclegowych podkreślają liczne apartamenty, które znajdują się wzdłuż całego wybrzeża. To również z uwagi na nie Puerto del Carmen stało się tak popularnym kurortem – w samej miejscowości mamy do dyspozycji aż 6 kilometrów piaszczystych plaż!

Miejscowość jest również bardzo blisko zlokalizowana względem lotniska, a ruch lotniczy nie jest uciążliwy, ale bardzo widoczny 🙂 Leżąc na plaży można oglądać lądujące samoloty.

Podobnie jak inne nadmorskie miejscowości wschodniej części Lanzarote, Puerto del Carmen było kiedyś małą wioską rybacką. Do dzisiaj można podziwiać stary port, w którym znajdujące się restauracje serwujące głównie owoce morza. Mimo rozrośnięcia do największego kurortu turystycznego wyspy, Puerto del Camren uchowało się od wysokich wieżowców. Wszysto to oczywiście dzięki koncepcji często wspominanego Cesara Manrique.

Główna arteria w kurorcie to Avenida de las Playas. Można tu znaleźć mnóstwo knajp, restauracji, sklepów. Od razu widać, że kurort jest popularny wśród rozrywkowych – spacerując po Puerto del Carmen mijamy liczne kluby, lokale rozrywkowe, a także sieciówki, których próżno szukać w pozostałych miejscowościach, jak McDonalds czy Burger King. Wieczorem ożywają licznie zgromadzone tu dyskoteki oraz kluby nocne.

Za sprawą rozbudowanej bazy sportowej, miejscowość jest niezwykle atrakcyjna, zwłaszcza dla osób, które nurkują, bądź zamierzają się uczyć. Na oficjalnej stronie Lanzarote można znaleźć kilka centrów nurkowych w samym Puerto del Carmen. W kurorcie organizowanych jest wiele różnego rodzaju wycieczek/wypraw dla miłośników wędkowania.

Jeśli lubicie jak dzieje się maksymalnie dużo i szukacie miejsca z największym zagęszczeniem dyskotek i klubów nocnych, zdecydowanie polecamy.

Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Puerto del Carmen
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
El Golfo
El Golfo
Haria
Playa Blanca

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www