Mirador del Rio

Miror de Rio to przepięknie położona i wykonana kawiarnio – restauracja z bajecznym, panoramicznym widokiem oraz słynnym balkonem. Zbudowana została według projektu słynnego kanaryjskiego, lanzarotańskiego projektanta Cesara Manrique.

Dawniej był to punkt obserwacyjny dla wojska, gdyż położony jest na 475 metrowej skarpie. Z okazałego balkonu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na cieśninę Rio i wyspę La Graciosa w otoczeniu szmaragdowego oceanu. Emocji dodaje bardzo mocno wiejący wiatr, od którego jednak można na moment odetchnąć korzystając z restauracji. Można tam również delektować się pięknem krajobrazu, gdyż jedna z jej ściana jest w całości przeszklona. Całe jej nowoczesne wnętrze jest ujmujące. Krętymi schodkami można się wyżej udać na kolejny taras widokowy – na dach. Na półpiętrze znajduje się mały sklepik z pamiątkami.

Prace budowlane nad całym obiektem były bardzo skomplikowane. Rozpoczęto je w 1974 roku. Polegały one na usunięciu części góry i w powstałym wyżłobieni zbudowano restaurację. Na koniec dla lepszego efektu całość przykryto ziemią. To wszystko po to, by idealnie skomponować infrastrukturę z naturą.

Wspomniane wcześniej gigantyczne okno, przez mistrza obmyślane zostało jako „okno w kosmos”, gdyż ukazuje wręcz nierzeczywisty widok.

To miejsce jest czynne codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00, przy czym ostatnie wejście możliwe jest o 17.45. Aktualne godziny można sprawdzać na oficjalnej stronie:

Przypominamy również o możliwości kupienia biletu łączonego – szczegóły we wpisie Bilety Wstępów.

Poniżej kopia menu wraz z cenami:

Mirador del Rio - cennik
Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Timanfaya
Park Narodowy Timanfaya
Castillo de San Jose
Castillo de San Jose
Jameos del Aqua
Jameos del Agua

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www