Mirador del Rio

Mirador de Rio to przepięknie położona i wykonana kawiarnio – restauracja z bajecznym, panoramicznym widokiem oraz słynnym balkonem. Zbudowana została według projektu słynnego projektanta Cesara Manrique, ściśle związanego z Lanzarote.

Dawniej był to punkt obserwacyjny dla wojska, gdyż położony jest na 475 metrowej skarpie. Z okazałego balkonu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na cieśninę Rio i wyspę La Graciosa w otoczeniu szmaragdowego oceanu. Emocji dodaje bardzo mocno wiejący wiatr, od którego jednak można na moment odetchnąć korzystając z restauracji. Można tam również delektować się pięknem krajobrazu, gdyż jedna z jej ściana jest w całości przeszklona. Całe jej nowoczesne wnętrze jest ujmujące. Krętymi schodkami można się wyżej udać na kolejny taras widokowy – na dach. Na półpiętrze znajduje się mały sklepik z pamiątkami.

Prace budowlane nad całym obiektem były bardzo skomplikowane. Rozpoczęto je w 1974 roku. Polegały one na usunięciu części góry i w powstałym wyżłobieni zbudowano restaurację. Na koniec dla lepszego efektu całość przykryto ziemią. To wszystko po to, by idealnie skomponować infrastrukturę z naturą.

Wspomniane wcześniej gigantyczne okno, przez mistrza obmyślane zostało jako „okno w kosmos”, gdyż ukazuje wręcz nierzeczywisty widok.

To miejsce jest czynne codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00, przy czym ostatnie wejście możliwe jest o 17.45. Aktualne godziny można sprawdzać na oficjalnej stronie:

Przypominamy również o możliwości kupienia biletu łączonego – szczegóły we wpisie Bilety Wstępów.

Poniżej kopia menu wraz z cenami:

Mirador del Rio - cennik
Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Fundacja Cesara Manrique
Papagayo
Plaża Papagayo
Timanfaya
Park Narodowy Timanfaya

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www