Lanzarote

Wycieczka po Lanzarote – dzień 2

W końcu dojechaliśmy do Mirador del Rio. Przypominamy tutaj o łączonym bilecie, który tu wykorzystaliśmy, a opisaliśmy go we wpisie – Bilety wstępów. Koszt pojedynczego biletu to 4,5 euro od osoby dorosłej.

mirador-del-rio-lead

Mirador de Rio to nic innego jak przepięknie położona i wykonana kawiarnio-restauracja z bajecznym, panoramicznym widokiem. Zbudowana została według projektu słynnego kanaryjskiego projektanta Cesara Manrique. Więcej informacji oraz zdjęcia – MIRADOR DEL RIO.

Kolejny przystanek: Cueva de los Verdes, a zaraz po nim Jameos del Agua.

Jameos del Aqua

Celowo wymieniamy je na początku razem, gdyż należą one do tego samego podziemnego tunelu powstałego na skutek wybuchu wulkanu La Corona. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia znajdziecie w dedykowanych działach – CUEVA DE LOS VERDESJAMEOS DEL AQUA.

Z Jameos del Aqua kierujemy się na południe, na Ariettę. Tam dalej na południe drogą LZ-1, odbijając w lewo na Mala do Jardin de Cactus.

Jardin de Cactus

To również jest dzieło Cesara Manrique :). Jak sama nazwa wskazuje, jest to Kaktusowy Ogród. Jest on ostatnim wielkim dziełem tego znakomitego artysty, a jego ostateczne otwarcie odbyło się w 1990 roku. Więcej informacji oraz zdjęcia – JARDIN DE CACTUS.

Na sam koniec drugiego dnia wojaży autem po wyspie stwierdziliśmy, że zlokalizujemy jeszcze dom słynnego Cesara Manrigue, którego to dzieła przez większą część dnia podziwialiśmy. Siedziba Fundacji znajduje się w Tahiche, miejscowości położonej 6 kilometrów od Arrecife. Stamtąd wracamy bezpośrednio do Playa Blanca. Wracamy po ciemku, ale mamy jeszcze sporo czasu na odmeldowanie się w restauracji na kolacji.

Stron: 1 2 3 4 5

Podziel się wpisem
Beata, Tomek Filak
Podróżujemy, a na co dzień zajmujemy się turystyką. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek, pilotowanie grup w Polsce oraz Europie.
Podobne wpisy
Wycieczka po Lanzarote – dzień 3
Wycieczka po Lanzarote – dzień 1

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www